• Vi fører din sag
  • Vi betales kun, når du modtager din erstatning
  • Tag testen hurtigt og let
Telefontid:
Mandag - Fredag: 10:00 - 12:00
Ring til os 89 80 13 00

Priser og eksempler

HVAD KOSTER INSURELLO?

• Vi gør alt, vi kan, for at hjælpe dig og tager os kun betalt, når vi lykkes.

• Vores afgift ligger mellem 10-25 % eller et lavere fast beløb for intervallet.

Eksempel 1

Signe opnår erstatning på gennem Insurello 130 000

Hun får udbetalt 100 000 kr.

Maksafgift på 30 000 kr. som kan ses i Interval 4.

Eksempel 2

Jørgen opnår en samlet erstatning på 520 000 kr.

Han får udbetalt 450 000 kr.

Jørgen betaler servicegebyret på 70 000 kr. som ses i interval 10.

Eksempel 3

Martin opnår en samlet erstatning 20 000 kr.

Han får udbetalt 15 000 kr.

Her gælder procentloftet på 25 % som ses i interval 1, da det faste servicegebyr er større end procentsatsen.

  • Er det faste servicegebyr højere end procentloftet i dit interval? Så betaler du altid højst et gebyr svarende til procentloftet.
  • Vi gør alt, vi kan, for at hjælpe dig og tager os kun betalt, når vi lykkes.
  • Vores afgift ligger mellem 10-25 % eller et lavere fast servicegebyr.

IntervalForsikringserstatning i DKKProcentloft af ForsikringserstatningenFast servicegebyr i DKK (inkl. moms)
1Mellem 1-45.00025%10.125
2Mellem 45.001-75.00025%18.500
3Mellem 75.001-100.00024%21.600
4Mellem 100.001-150.00024%30.000
5Mellem 150.001-200.00022%37.950
6Mellem 200.001-250.00022%46.200
7Mellem 250.001-300.00020%51.000
8Mellem 300.001-400.00018%54.900
9Mellem 400.001-500.00016%64.160
10Mellem 500.001-600.00014%70.000
11Mellem 600.001-700.00012%72.000
12Mellem 700.001-800.00010%72.000
13Mellem 800.001-900.00010%80.000
14Mellem 900.001-1.000.00010%90.000
15Fra 1.000.000 og opefterEfter skøn – dog aldrig mere end 10% af Forsikringserstatningen